Grup hakkında

< For English >

Modern rock ile klasik Türk müziği ezgilerini birleştiren Los Angeles lı bir etnik – rock grubu olarak kurulan 27, ismini 27 yaşında hayatlarını kaybeden Jimi Hendrix, Jim Morrisson, Janis Joplin, Kurt Kobain ve diğerlerinin anısına 27 olarak almıştır.

Okan Şarlı (Bas – Vokal), MuratArıkan (Gitar) ve Saddler Samayoa (Davul) oluşan 27 Grubu ,Whisky a Go Go, The Viper Room, The House of Blues ve Hard Rock Café gibi dünyaca ünlü mekanlarda sahne aldı.

2011 yılında, ABD’nin en prestijli müzik dergilerinden Music Connection tarafından “Top Unsigned Band of the Year” seçilen 27‘nin 2012 yılında “No Chemical Love” şarkısı “Artists in Music” ödüllerinde “En İyi Indie Rock” şarkısı olarak gösterildi.

Daha sonra single olarak çıkarttıkları “Second Mind” isimli şarkıları ise James Franco ve Heather Graham`in oynadığı About Cherry filminde kullanıldı.

ABD’de 60.000’den fazla kişinin katıldığı ünlü sanat ve müzik festivali Burning Man‘de “güzellik, ilham ve mükemmellik için Burning Man Ödülü” nü de alan grup festivalde sahne de aldı.

İstanbul’da Gripin tarafından yürütülen bu uzun çalışmaların sonucunda bu ortaklığın ilk şarkısı olan”Muhtemel Aşk” ortaya çıktı.

Okan Sarli Murat Arikan saddler

Biraz abartı olur mu bilmiyorum ama Türk rock müziğinin son yıllardaki en güzel şarkısı bu… Milli karaokemizdir bu şarkı…’Muhtemel Aşk’ da böyle bir şarkı…” – Ertuğrul Özkök, Hürriyet